LIGA EVROPE: Partizan na Videoton, Zvezda čeka Krasnodar!

Fudbaleri Partizana će se u borbi za plasman u Ligu Evrope sastati sa Videotonom, dok će Crvena zvezda prolaz u evropsko takmičenje tražiti protiv Krasnodara.

 

Prve utakmice igraju se 17, a revanš mečevi 24. avgusta.

Prema poslednjim informacijama, crveno-beli će u prvom susretu gostovati, suprotno onome što je odlučeno u žrebu jer su kuglice ‘htele’ i da crno-beli budu domaćini.

Pred osvajačima duple krune je dvomeč sa mađarskom ekipom koju sa klupe predvodi prošlosezonski prvi strateg Partizana Marko Nikolić, zajedno sa napadačima Markom Šćepovićem i Dankom Lazovićem, dok će pred navijačima Zvezde, ali kao fudbaler Krasnodara, ponovo zaigrati Mihailo Ristić.

“Crno-beli” su uspeli da stignu do povlašćenog statusa, nakon ispadanja u kvalifikacijama za Ligu šampiona i povoljnih rezultata ostalih mečeva, dok će večiti rival u trci za mesto u drugom po značaju evropskom fudbalskom klupskom takmičenju imati nešto teži put.

U Nionu su prethodno izvučeni i parovi plej-of runde za ulazak u Ligu šampiona.

Tok žreba: 

Partizan se našao u Grupi 4, među povlašćenim timovima zajedno sa Olimpikom iz Marselja, PAOK, Legijom, Viktorijom iz Plzenja i Zenitom, a potencijalni protivnici su Videoton, Šerif, AEK, Utreht, Domžale i Estersund.

Na drugoj strani, Zvezda je među nenosiocima u Grupi 1, sa Maritimom, AEK, Osijekom i Škendijom. Može da se sastane sa Milanom, Dinamom iz Kijeva, Krasnodarom, Brižem ili bečkom Austrijom.

Zvezda je uspela da izbegne italijanski Milan, ali ne i ruski Krasnodar, sa kojim će se boriti za plasman u Ligu Evrope i prvu utakmicu će igrati kao domaćin.

Kuglice su učinile svoje – Marko Nikolić će se vratiti u Humsku 1 brže nego što je očekivao pošto je Partizanu kao protivnik u trci za mesto u evropskom takmičenju izabran mađarski Videoton.

Parovi plej-ofa za plasman u Ligu Evrope:
Škendija – Milan
Vardar – Fenerbahče
Ajaks – Rozenborg
Osijek – Austrija Beč
Zvezda – Krasnodar
Altah – Makabi Tel Aviv
BATE – Oleksandrija
Klub Briž – AEK
Maritimo – Dinamo Kijev
Dinamo Zagreb – Skenderbeg
Ludogorec – Suduva
Panatinaikos – Atletik Bilbao
Apolon – Mitjiland
Domžale – Marsej
Partizan – Videoton
FH – Braga
Everton – Hajduk Split
Utreht – Zenit
Legija – Šerif
Vitrolul – Salcburg
Plzenj – AEK Larnaka
PAOK – Estersund

 

Izvor: B92

Pogledajte još:

Top